ca 0.75 ct, diamanter H-I/VS-SI, storlek 16.25/51, total vikt 3 g. Diamanter H-I/VS-SI. Stämplad David Andersen, Stockholm 1935.
Bruksslitage
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10