BARSKÅP, möjligen AB Förenade Möbler, Linköping, omkring 1900-talets mitt.

Fanerat med mahogny. Skåpsdel med invändig inredning för glas och flaskor samt med spegel och belysning. En låda samt en utdragbar skiva. Topp med glasskiva. Längd 83 cm, bredd 42 cm, höjd 116cm. Nyckel finns.

Slitage. Repor.

Utropspris
4 000 SEK