Josef Ekberg

(Sverige, 1877-1945)
Josef Ekberg
(Sverige, 1877-1945)

JOSEF EKBERG, VAS; flintgods, signerad Gustavsberg 1908. jugend,

Grön glasyr med vegetativ dekor, höjd 39 cm.

Slitage, krackelyrer, större avslag,nagg, undertill på kanten Nagg.

Utropspris
2 500 SEK