JOSEF EKBERG, VAS; flintgods, signerad Gustavsberg 1908. jugend,
Grön glasyr med vegetativ dekor, höjd 39 cm.
Slitage, krackelyrer, större avslag,nagg, undertill på kanten Nagg.