LYKTA, mässing, 1700-tal.

LYKTA, mässing, 1700-tal.

Stomme av mässing. Genombruten dekor. Glasade sidor. För tre ljus. Höjd ca 53 cm.

Slitage. Bucklor. Bristningar. Lagning vid upphängning. Senare glas.

Utropspris
3 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Important Timepieces 655

15. Omega, Speedmaster, Classic, "Triple Date Moonphase", kronograf, ca 1992.
Utropspris
35 000 - 45 000 SEK
Aktuellt bud:
- SEK