Fundament, mittstam, kapitäl samt urna med lock. Rik dekor av maskaroner, änglar blommor, och växter i polykroma färger samt guld. Urnans höjd 49 cm. Total höjd ca 166 cm.
Smärre slitage. En hänkel med äldre lagning
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.