KARIN BJÖRQUIST

Servis 62 dlr Nobel porslin Rörstrand.

Bestående av;
12 tallrikar, diameter 25,5 cm,
14 tallrikar, diameter 22 cm,
12 djupa, diameter 22 cm,
12 assietter, diameter 18 cm,
14 kaffekoppar med 12 fat.

Konditionsrapport

Bruksskick. Repor. Smärre slitage.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Patrik Ljungcrantz

Patrik Ljungcrantz

+46-767 810613
patrik.ljungcrantz@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 10 000 SEK

    Slutpris

    27 000
    2 758 EUR
    3 330 USD

    Budhistorik (39 bud)
    414 jan 19:0327000SEK
    1014 jan 19:0226000SEK
    414 jan 19:0125000SEK
    Acceptpris på 8 000 SEK uppnåddes