SKRIVSKÅP

Allmoge, Hauho, Finland tidigt 1800-tal.

Dörrpar med bakomliggande hyllor. Under skivan förvaringsutrymme, fack och en låda, i sargen utdragbar låda. Nedåt avsmalnande ben. Bredd 96 cm, djup 78 cm, totalhöjd 206 cm. Nyckel finns.

Konditionsrapport

Benen ändrade. Delvis senare bemålning. Draglådan i sargen saknar lås, skivan saknar nyckel. Åldersrelaterat slitage. Färgbortfall.

Placering
Stora Robertsgatan 4, 00120 Helsingfors - N3

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutas:
    CET

    5 dagar 7 timmar

    Utropspris: 400 EUR

    160
    EUR
    1 566 SEK
    193 USD

    Acceptpriset är ej uppnått

    Ändra ditt maxbud
    Lägg ditt maxbud
    Ditt bud måste minst vara 170 EUR
    EUR

    OKAvbryt

    Budhistorik (2 bud)
    216 jan 09:04160EUR
    112 jan 15:39150EUR