CARLO SCARPA, takkrona, Venini, Italien 1960-tal.
Metallstomme, glaskupor i klart glas. Total höjd ca 95 cm.
Slitage, skador. Delarna ej genomgångna. Ej funktionstestad. Fraktas nedmonterad.