Mässing och svartlackerad metall. Fem ljusarmar med skärmar av gultonat glas med gulddekor. Diameter 55 cm. Höjd 55 cm.
Ej funktionstestad. Smärre slitage. Obetydliga nagg. Smärre färgbortfall.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10