KARTA, handkolorerat kopparstick, Jacobo Schütz, Johannes Janssonius van Waesberge & Moses Pitt, 1600-talets slut.

"Magnus ducatus Finlandiae nova et accurata delineatio". Plåtstorlek 44 x 53 cm.

Slitage. Hål. Revor. Veck. Kantskador. Ej examinerad ur ram.

Utropspris
300 EUR