KARTA

Handkolorerat kopparstick, Jacobo Schütz, Johannes Janssonius van Waesberge & Moses Pitt, 1600-talets slut.

"Magnus ducatus Finlandiae nova et accurata delineatio". Plåtstorlek 44 x 53 cm.

Konditionsrapport

Slitage. Hål. Revor. Veck. Kantskador. Ej examinerad ur ram.

Placering
Stora Robertsgatan 4

Kontakta ansvarig katalogiserare

Anja Lehtovuori

Anja Lehtovuori

anja.lehtovuori@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 300 EUR

    Slutpris

    320
    EUR
    3 132 SEK
    386 USD

    Budhistorik (15 bud)
    8 3 jan 22:36320EUR
    6A 3 jan 12:02300EUR
    7 3 jan 12:02281EUR
    Acceptpris på 150 EUR uppnåddes