David Farquharson

(Storbritannien, 1839-1907)
David Farquharson
(Storbritannien, 1839-1907)

DAVID FARQUHARSON, olja på duk, signerad och daterad 1890.

"The Grey Mare's Tail". Bildstorlek 44 x 34,5 cm.

Krackelyr. Ställvis omfattande färgbortfall.

Utropspris
600 EUR