Design
986316

SOFFA, Svensk Celluloidindustri, Gislaved, sent 1960-tal.

Mönster i grönt och rosa. Svart galon som sockel. Går att använda som soffa eller säng (löst ryggstöd). Längd ca 200 cm.

Bruksskick. Ställvis blekt. Fläckar. Skadad klädsel. Ställvis torkad stoppning.

Utropspris
2 000 SEK