Målad. Genombruten rygg. Utdrag. Sitthöjd 44 cm. Längd 198 cm.
Slitage. Senare målning. Torrsprickor. Lagningar. Kompletterad med ett senare ben. Delvis maskstungen. Mindre avslag.