SERVISDELAR, 64 st, porslin, "Musselmalet", Royal Copenhagen, 1900-tal.

17 kaffekoppar med fat (1/1035), tio assietter (1/573), 22 assietter (1/1087), kaffekanna, sockerskål med lock, sockerskål utan lock, gräddsnipa, två vaser, mattallrik, kakfat på fot, litet serveringsfat, snäckformad serveringsskål, oval serveringsskål, ljusstake, två askfat, kanna med lock. Sju extra underfat medföljer.

Bruksskick. Ljusstake samt skål med obetydliga nagg.

Utropspris
15 000 SEK