Design
986522

GOLVLAMPA, omkring 1900-talets mitt.

Lackerad metall med kromade detaljer. Tredelad fot och en ställbar ljuspunkt. Märkt "EAE 142". Max höjd exkl. lampsockel 131 cm.

Slitage med ställvis avskavd färg. Smärre bucklor. Ej funktionstestad. Medföljande glaskupa.

Utropspris
1 500 SEK