Etsad och slipad dekor. 16 rödvinsglas, 14 vitvinsglas, elva champagnekupor, 14 dessertvinglas med grön cuppa, 16 madeiraglas, tolv starkvinsglas, fyra selterglas, fem grogglas, två likörglas samt ett snapsglas. Höjd ca 9 - 14,5 cm.
Bruksslitage. Ca 15 delar med nagg.