KANNA med LOCK

Samt KOPP med FAT, porslin. Meissen, 1700-tal.

Dekor i purpurcamaieu av blomster, diameter på fat ca 12,5 cm. Höjd på kanna med lock 12 cm.

Konditionsrapport

Lock med nagg. Handtag med lagning, spricka på kroppen av kannan.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Alexandra Xu

Alexandra Xu

+46-73-940 08 18
alexandra.xu@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 1 500 SEK

    Slutpris

    600
    61 EUR
    74 USD

    Budhistorik (7 bud)
    4 7 jan 18:49600SEK
    2 7 jan 18:46550SEK
    1 7 jan 18:46500SEK