SLAGLÅSREVOLVER, Frederic Barnes & Co., London, 1800-talets första hälft.

Nätskuren kolv med litet fack. Graverat stål. Märkt "Barnes & Co. London" på pipan. Räfflad pipa. I etui med tillbehör. Längd ca 28 cm.

Bruksskick. Märken. Anlupen metall. En skadad nippel samt skadat etui.

Utropspris
10 000 SEK