GÖSTA ADRIAN-NILSSON

Akvarell och tusch på papper, utförd 1921.

"L'Internationale (till min mor)". 10,8 x 8,5 cm.

Konditionsrapport

Ej examinerad ur ram, gulnad, färgerna blekta.

Proveniens
Galerie Bel'Art, Stockholm. Privat samling, Stockholm.
Liljevalchs, Stockholm, "GAN", 6 april - 20 maj 1984, kat. nr. 269.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Cecilia Berggren

Cecilia Berggren
Specialist grafik, klassisk konst 1800/1900-tal

+46 8 611 69 32
cecilia.berggren@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien.

    Kontakta oss