HANS-AGNE JAKOBSSON, bordslampa, Markaryd 1970-/80-tal.
Mässing. Märkt med etikett undertill. Mässingen märkt DBMG OMI TYP 294L. Justerbar skärm. Höjd ca 54 cm.
Bruksslitage i form av märken. Foten med mindre buckla. Ej funktionstestad.