KANDELABRAR, ett par, försilvrade, "Väsby" ur IKEAs 1700-talsserie, 1900-talets slut.

Delbara, lös kandelaberarm, går att byta mellan 1 och 3 ljushållare.
Märkta i godset: IKEA of Sweden Riksantikvarieämbetet, Grönsö VI. Medföljer vardera en manschett. Två schatull medföljer.
Höjd ca 39 cm.

Nyskick. Schatull med slitage.

Utropspris
4 000 SEK