David Rosén

(Sverige)
David Rosén
(Sverige)

DAVID ROSÉN, skåp, ur Futura-serien, Nordiska Kompaniet, daterat 1954.

Fanerat med mahogny. Kantlister samt ben av bok. Två dörrar med bakomliggande hyllplan samt låda. Märkt med plakett. Bredd 90, djup 45, höjd 109 cm. Nyckel finns.

Slitage. Repor. Fläckar. Märken. Några hyllplan saknas.

Utropspris
2 000 SEK