OKÄND KONSTNÄR 1800-TAL, Akvarell.
"Phoebus of Norwege, commanded by Captain Alexander Rickmers, 1814". Akvarell och tusch på papper. Bladstorlek 50 x 63 cm.
Ramad men ej under glas. Fläckar, färgerna blekta.