"PORTRÄTT-GALLERI AF SWENSKA LÄRDE, SNILLEN OCH KONSTNÄRER" AV W. FABIAN HOLMFRÉN 1823.

Porträtt-Galleri af swenska lärde, snillen, och konstnärer, utgifwit af W.Fabian Holmgren.Tryckt hos Carl Delen 1823.
32 sidor. 16 litografiska porträtt.

Smärre slitage.

Proveniens

Exlibris Carl Trolle Bonde.

Utropspris
1 500 SEK