VIKTSATS, ask samt två lösa vikter Skultuna, 1900-tal
Ask med 14 vikter från 1 gram - 2 kg, märkta 75 (2 gr märkt 51 och 20 gr mörkt 89 (?)), askens mått 22,5 x 13 x 11,5 cm. Två lösa vikter à 5 resp 10 kg.
Smärre slitage. Två vikter ej ursprungliga
Proveniens
Myntsamlare Sture Johansson, Lund.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.