Design
988165

UNO OCH ÖSTEN KRISTIANSSON, vägglampor, ett par, Luxus, Vittsjö, 1950 / 60-tal.

Stomme av teak samt med cylindrisk skärm av vit plast. Höjd ca 27 cm.

Bruks- och åldersbetingat slitage. Ej funktionstestad. Repor.

Utropspris
2 000 SEK