Design
988555

JOHANNES ANDERSEN, soffbord, modell F102, Nya Möbelfabriken, Sävsjö, 1960-tal

Fanerat med valnöt. En svartlaminerad utdragsskiva á 28 cm. Längd 150, bredd 74, höjd 53 cm.

Ställvis blekt. Fläckar. Bruksslitage. Ben med spricka.

Utropspris
2 000 SEK