SIDEBOARD, Tabergs möbler, 1950/60-tal.

Bok samt teakfaner, delvis betsad och svärtad. Ben med mässingsbeslag. Tre par skåpsdörrar varav den ena med releifdekor. Längd 151, djup 45, höjd 103 cm. Nyckel finns.

Bruksslitage. Fläckar. Repor.

Utropspris
3 000 SEK