Design
988930

TAKLAMPA, "Sistrah-pendel", Otto Müller, Megaphos, 1900-talets första hälft.

Stomme av kromad metall. Rund skärm av glas. Höjd 65 cm.

Ej funktionstestad. Slitage.

Utropspris
2 000 SEK