Mässing och svärtad metall. För 6 ljus. Dekor av bland annat snäckformationer och kottar. Höjd ca 80 cm, diameter ca 58 cm.
Slitage. Skador/bucklor. En kedja saknas.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10