Design
989208

GOLVLAMPA, Böhlmarks, Sverige, 1940-tal.

Stommen av mässing. Ställbar samt vågformad arm med en ljuskälla. Höjd ca 143 cm.

Bruks- och åldersbetingat slitage. Repor. Ej funktionstestad. Missfärgad.

Utropspris
2 000 SEK