SERVISDELAR, 35 st, porslin, "Tomtejul", Aina Stenberg, Rörstrand, 1900-tal
Kanna, lockkarott, uppläggningsskål, åtta djupa tallrikar, sju mattallrikar, sju assietter, två förrättstallrikar samt åtta kaffekoppar med fat. Två mindre skålar från fyrklövern medföljer.
Bruksskick. Enstaka färgbortfall. En kaffekopp med nagg.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.