LJUSSTAKAR, fyra stycken, silver, Ceson, Göteborg, 1900-talets andra hälft.

De lägre stämplade Ceson 1977, de högre K & EC, otydliga årsbokstäver.Fyllda fötter. Höjd mellan ca 15,5-17,5 cm.

Obetydligt slitage.

Utropspris
4 000 SEK