KLÄDSKÅP

1900-talets första hälft.

Fanerat med valnöt. Skuren, delvis genombruten dekor. Fyra välvda skåpsdörrar. Längd 215, djup 60, höjd 210 cm.

Konditionsrapport

Slitage. Skador. Sprickor. Lagningar.

Placering
Frihamnen 16 A, 417 55 Göteborg - F2

Kontakta ansvarig katalogiserare

Emma Svahn

Göteborg

Emma Svahn

+46-767 781044
emma.svahn@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 6 000 SEK

    Slutpris

    6 100
    611 EUR
    717 USD

    Budhistorik (49 bud)
    5 8 dec 18:526100SEK
    3A 8 dec 18:526007SEK
    3A 8 dec 18:525900SEK