MEDALJER OCH TECKEN, 9 st, Finland, 1800-talets slut-1900-talets mitt.

Bland annat a) Frihetskorset 1918, IV klass med blå emalj b) Frihetskrigets minnesmedalj c) Vinterkrigets minneskors, 2 st d) Minnesjetong för avtäckandet av Alexander II:s staty i Helsingfors, försilvrad brons.

Smärre slitage. Emaljskada i Frihetskorset

Utropspris
300 EUR