ROLEX, Oyster Perpetual Date, Yacht-Master, armbandsur, 41,5 mm.

18K guld, automatisk, safirglas, datum, Oysterlocklänk, viklås, extra länkbit längd 13 mm, total vikt 176 g inkl extra länkbit, originalurtavla medföljer, box (ej komplett), hängetikett, ca 1997.

Caliber 3135, Verknr 7968545, Serienr U995119, Referensnr 16628B, Boettnr 16620, Länkreferensnr 78768B

Slitage. Fungerade vid testtillfället, funktion garanteras ej. Box med smärre skador.

Utropspris
120 000 SEK