PUUKKO-KNIVAR, 2 st, Finland 1900-talets senare hälft.

Större kniv med blad i kolstål, träskaft med metalldekor, slida i läder med präglade mönster. Knivens längd 29 cm.
Mindre kniv med stålblad, skaft i näver och beslag i ben, näverslida. Signerad med initialer i ben och på slidan. Knivens längd 18 cm.

Större kniv med obetydligt ytslitage. Den mindre med smärre slitage.

Utropspris
200 EUR
 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

163. Lars Tunbjörk, "42nd Street and Eight Avenue", 1997.
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
Budhistorik
16 000

ditt bud
15 000

ditt bud
14 000

ditt bud
Aktuellt bud:
16 000 SEK