Stomme av mässing. 24 ljusarmar med kupor av rökfärgat glas. Diameter 80 cm. Höjd 290 cm.
Ej funktionstestad. Slitage. Obetydliga nagg. Smärre fläckar.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10