Stomme av betsat lövträ, Skinnklädd skrivskiva. Tre lådor, beslag av mässing. Kannelerade ben. Längd 133. Bredd 73. Höjd 78 cm. Nyckel finns.
Slitage. Repor. Märken. Dekorbortfall, lösa mässingslister medföljer. Avbruten nyckel men fungerande.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10