BYRÅ, gustaviansk stil, omkring 1900-talets mitt. CITES-intyg.

Fanerad med b.la palisander. Intarsiadekor av flöjtspelande amorin. samt lagerfestonger. Låda samt lucka med bakomliggande lådinredning. Stenskiva. Bredd 96, djup 48, höjd 80,5 cm. Nyckel finns.

CITES certificate, valid within the EU included.
bidding if they intend to import this lot into another country.

Konditionsrapport

Bruksslitage. Krackelyr. Mindre fanerskador.

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

    Avvikelser kan förekomma.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Emma Svahn

    Göteborg

    Emma Svahn

    emma.svahn@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CET

    Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien.

    Kontakta oss