BÄGARE

5 st, silver, 1790-1830.

Konande form med svisselerad dekor. Bland annat Erik Edquist, Torshälla, 1810; Gustaf Otto Sjöberg, Falun, 1811; möjligen Jacob Ulrik Flohr, Norrköping, 1830. Höjd 7,5-9,5 cm. Total vikt 180 gram.

Konditionsrapport

Slitage. Vissa stämplar otydliga. Bucklor. Lagningar.

Placering
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - C1

Kontakta ansvarig katalogiserare

Anna Wessman

Anna Wessman

+46-708 108614
anna.wessman@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 6 000 SEK

    3 200
    326 EUR
    394 USD

    Acceptpriset är ej uppnått

    Budhistorik (3 bud)
    210 jan 18:583200SEK
    210 jan 18:563000SEK
    110 jan 18:552800SEK