Modell Svensk rund.
4 matskedar 22 cm
7 matgafflar 21,5 cm
3 matknivar med blad av rostfritt stål 22 cm
4 bordsskedar 18,5 cm
5 bordsknivar med blad av rostfritt stål 19 cm
4 smörgåsgafflar 14 cm
2 smörgåsknivar med blad av rostfritt stål 18 cm
Total vikt 1455 gram.
Smärre slitage. En bordssked med avvikande stämplar.