Adolf Zethelius, strösockerskålar, ett par, silver, Stockholm 1825.
Runda, släta, på kvadratisk fotplint med kulfötter, uppsvängda,bladornerade hänklar, på locket papergoja. Stämplar även på locken. Höjd 25 cm, vikt 650 + 660 gram.
Obetydligt slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.