ENICAR, Sherpa Star, armbandsur, 35 (36) mm.

Stål, automatisk, mineralglas, integrerad armlänk, viklås, ca 1970

Caliber AR 1145B, Boettnr 870639 / 144-49-01

Bruksslitage med mindre repor på bakboett. Fungerade vid testtillfället, funktion garanteras ej.

Utropspris
2 000 SEK