Stål, automatisk, mineralglas, integrerad armlänk, viklås, ca 1970
Caliber AR 1145B, Boettnr 870639 / 144-49-01
Bruksslitage med mindre repor på bakboett. Fungerade vid testtillfället, funktion garanteras ej.