BESTICK, 15 delar, silver, "Lotus", Köpenhamn, 1950-tal, kontrollör Johannes Siggaard

Bestående av;
7 skedar, längd 17 cm,
5 knivar, längd 17,5 cm,
1 såssked,m
1 serveringssked,
1 serveringsgaffel.
Vikt ca 716 gram, inkl rostfria blad.

Smärre slitage.

Tilläggslista

Det finns sju skedar och fem knivar ( korrigerat antal från 6/6)

Utropspris
2 000 SEK