Prenumerera på vårt nyhetsbrev

Belysning Golvlampor
993064
Josef Frank
(1885-1967)
Josef frank, golvlampa, "kinalampan", nr 2599, firma svenskt tenn, 1900-tal.

JOSEF FRANK, GOLVLAMPA, "Kinalampan", nr 2599, Firma Svenskt Tenn, 1900-tal.

Stomme av mässing. Tre ljuspunkter. Höjd ca 150 cm.

Ej funktionstestad. Ytskikt med slitage.

Utropspris
12 000 SEK