KANDELABARAR

Ett par, brons, 1700-tal.

Balusterformade skaft. Dekor av rocailler. Lösa ljusarmar för två ljus. Höjd 33 cm.

Konditionsrapport

Slitage. En något instabil.

Placering
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - V32

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 3 000 SEK

    Slutpris

    5 600
    572 EUR
    690 USD

    Budhistorik (27 bud)
    1313 jan 10:285600SEK
    1212 jan 18:435400SEK
    10A12 jan 18:435200SEK