PIET HEIN EEK, "Canteen Scrapwood Table", Holland, 2000-tal.
Bestående av olika sammanfogade bitar i olika träslag, behandlat med vattenavstötande proxylack. Längd 231, bredd 90,5, höjd 79 cm.
Obetydligt slitage.