LISA JOHANSSON-PAPE, vägglampor, ett par, modell 3082, Stockmann Orno, 1950-talets slut.
Vita väggfästen i metall, akrylskärmar. En ljuspunkt. Bär tillverkarens stämplar. Höjd 25 cm, bredd 14 cm, djup 16 cm.
Åldersrelaterat slitage och märken. Ej funktionstestade.
Mjöbolsta sjukhus kapell, Raseborg.