VOITTO HAAPALAINEN

Fåtölj, Asko, Finland, 1960-tal.

Stoppad rygg och sits med galonklädsel fäst med pärlspik. Förkromad benställning. Märkt. Sitthöjd 39 cm.

Modellen formgiven 1961.

Konditionsrapport

Smärre slitage. Smärre fläckar.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Anna Wessman

Anna Wessman

+46-708 108614
anna.wessman@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 3 000 SEK

    Slutpris

    1 130
    113 EUR
    132 USD

    Budhistorik (5 bud)
    4 7 dec 14:131130SEK
    3A 7 dec 14:131030SEK
    3 7 dec 13:111026SEK
    Acceptpris på 1 000 SEK uppnåddes